تلفن : 22264313 - 021

کانال تلگرام : سایت تخفیف باران

ورود اعضا

خوش آمدید ، لطفا وارد شوید

ایجاد حساب کاربری

لطفا همه فیلد ها را با دقت تکمیل نمایید

بازنشانی کلمه عبور

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ نگران نباشید

تاریخچه خرید گروهی

تاریخچه خرید گروهی

در خرید گروهی معمولا کالاها و خدمات مختلف را با قیمتی کاهش یافته پیشنهاد می دهد به با توجه به اینکه حداقل تعدادی مشخصی از خریداران آن کالا یا خدمات پیشنهاد شده را خریداری نمایند. این روزها سایت های خرید گروهی نقش مهمی را در خرید و فروش برخط دارند. این وب سایت ها معمولاً روزانه چندین کالا یا خدمات را پیشنهاد می دهند و وقتی تعداد مشخصی برای خرید آن کالا اعلام آمادگی میکنند، آن پیشنهاد قطعی می شود و آن کالا یا خدمات به فروش می رسد. روش کار این وب سایت ها به این صورت است  که با فروشگاه های محلی وارد مذاکره می شوند و به امید جلب مشتری برای فروشگاه از آنها تخفیفاتی را می گیرند.

 

تاریخچه وب سایت های خرید گروهی بر این مبنا میباشد که در سال 2000 یک کارمند ماکروسافت به نام چاول آلن یک شرکت خرید گروهی به نام مرکاتا تاسیس نمود و روش کار اینگونه بود که اعضا مختلف برای خرید کالا عضو سایت می‌شدند و هر چقدر تعداد اعضا برای خرید کالا بیشتر می‌شد، قیمت کالا کاهش پیدا می کرد و این شرکت در سال ۲۰۰۱ بسته شد، چرا که نتوانست با وب سایت هایی مثل آمازون رقابت کند.

 

در حال حاضر موفق ترین وب سایت خرید گروهی در دنیا شرکت گروپان میباشد که در سال 2008 آغاز به کار نموده و موفق به راه یابی به قاره های آمریکا آسیا و اروپا شده است و تا به حال 35 میلیون نفر در آن عضو شده اند و جالب این نکته است که گوگل با پیشنهاد شش میلیارد دلاری قصد خرید گروپان را داشته است ولی گروپان به این پیشنهاد به دست رد داده است و پس از رد این پیشنهاد گوگل شروع به راه اندازی وب سایتی به نام گوگل آفرز زده که خیلی هم موفق نشده است و همین طور facebook نیز بیکار نشسته است در حال راه اندازی سایت خرید گروهی میباشد.